Reżyseria | Ocena | |
---|---|---|
Sam Raimi |
7,1
|
|
Dan Bradley
(reżyser drugiej ekipy)
|
6,0
|
|
David Lowery
(reżyser drugiej ekipy)
|
||
Jeffrey Lynch
(reżyser drugiej ekipy)
|
||
Eric Heffron
(asystent)
|
||
Michael J. Moore
(asystent)
|
||
Scenariusz | Ocena | |
Sam Raimi
(również) (historia)
|
7,1
|
|
Ivan Raimi
(również) (historia)
|
||
Alvin Sargent |
6,0
|
|
Stan Lee
(komiks)
|
7,9
|
|
Steve Ditko
(komiks)
|
9,0
|
|
Producenci | Ocena | |
Avi Arad
producent
|
||
Laura Ziskin
producent
|
||
Grant Curtis
producent
|
||
Stan Lee
producent wykonawczy
|
7,9
|
|
Joseph M. Caracciolo
producent wykonawczy
|
||
Kevin Feige
producent wykonawczy
|
10
|
|
Richard Baratta
kierownik produkcji
|
||
Shannon Gaulding
kierownik produkcji
|
||
David J. Grant
nadzorca produkcji
|
||
Marc A. Hammer
nadzorca produkcji (Cleveland)
|
||
Dana Robin
kierownik produkcji (druga ekipa)
|
||
Denis L. Stewart
kierownik produkcji
|
||
Vincent G. Scotti
nadzorca postprodukcji (niewymieniony w czołówce)
|
||
Aktorzy | Ocena | |
Tobey Maguire
Peter Parker / Spider-Man
|
7,1
|
|
Kirsten Dunst
Mary Jane Watson
|
7,1
|
|
Topher Grace
Eddie Brock
|
6,8
|
|
James Franco
Harry Osborn
|
7,1
|
|
Thomas Haden Church
Flint Marko / Sandman
|
||
Bryce Dallas Howard
Gwen Stacy
|
7,4
|
|
James Cromwell
Kpt. George Stacy
|
7,3
|
|
Mageina Tovah
Ursula
|
||
Dylan Baker
Curt Connors
|
||
Elizabeth Banks
Betty Brant
|
7,3
|
|
Rosemary Harris
May Parker
|
7,0
|
|
Daniel Gillies
John Jameson / Man-Wolf
|
9,0
|
|
Tim DeZarn
Philip Watson
|
||
J.K. Simmons
J. Jonah Jameson
|
7,5
|
|
Bill Nunn
Joseph
|
||
Ted Raimi
Hoffman
|
6,0
|
|
Cliff Robertson
Ben Parker
|
7,0
|
|
Robert N. Anderson
Technik - laborant
|
||
Terrell Anthony
Technik - laborant
|
||
Christina Cindrich
Technik - laborant
|
6,0
|
|
Terrell Clayton
Technik
|
||
Alex Kalognomos
Fotograf Daily Bugle
|
6,0
|
|
Claudia Katz Minnick
Asystentka Robbie'go
|
||
David Kilde
Policjant
|
||
Mark Kubr
Bramkarz w klubie
|
||
Adrian Lester
Naukowiec
|
||
Natalie McNeil | ||
Carolyn Neff
Technik - laborant
|
||
Edward Padilla
Technik - laborant
|
||
Brittany Paige
Pielęgniarka
|
6,0
|
|
Rogelio T. Ramos
Doktor
|
||
Bill E. Rogers
Dowódca oddziału żołnierzy
|
||
Theresa Russell
Pani Marko
|
||
Tammi Sutton
Właściciel Jazz Club
|
||
January Welsh
Klient
|
||
Toni Wynne
Pracownik Flirty Bugle
|
||
Bruce Campbell
Szef sali
|
7,6
|
|
Perla Haney-Jardine
Penny Marko
|
7,0
|
|
Elya Baskin
Pan Ditkovitch
|
7,0
|
|
John Paxton
Lokaj
|
||
Becky Ann Baker
Pani Stacy
|
3,0
|
|
Stan Lee
Mężczyzna na Times Square
|
7,9
|
|
Michael Papajohn
Dennis Carradine / Złodziej samochodów
|
7,0
|
|
Hal Fishman
Prezenter
|
||
Lucy Gordon
Jennifer Dugan
|
||
Steve Valentine
Fotograf
|
5,5
|
|
Joe Bays
Kierownik klubu jazzowego
|
||
Gregg Daniel
Det. Neil Garrett
|
||
Timothy Patrick Quill
Operator dźwigu
|
||
Menachem Mendel Boymelgreen
Dziecko na Times Square
|
||
Nasir Stewart
Dziecko na Times Square
|
||
Austin Hendrickson
Dziecko na Times Square
|
||
Taylor Hemhauser
Dziecko na Times Square
|
||
Kathryn Bryding
Kobieta na zewnątrz teatru
|
||
Joe Virzi
Detektyw policji
|
||
Jessi Collins
Dziewczyna zastępująca Mary Jane
|
||
Arick Salmea
Facet z biletem (niewymieniony w czołówce)
|
||
Zdjęcia | Ocena | |
Bill Pope
(kierownik zdjęć)
|
8,0
|
|
Kompozytorzy | Ocena | |
Danny Elfman
(temat)
|
7,2
|
|
John Debney
(muzyka dodatkowa)
|
7,7
|
|
Deborah Lurie
(muzyka dodatkowa)
|
6,0
|
|
Christopher Young |
7,5
|
|
Kostiumy | Ocena | |
James Acheson | ||
Katina Le Kerr | ||
Montaż | Ocena | |
Bob Murawski |
8,0
|
|
Doug Haines
(asystent)
|
||
Chris Innis
(asystent)
|
||
Anne O'Brien
(asystent)
|
||
A. Michelle Page
(asystent)
|
||
Sean Valla
(asystent)
|
||
Muzyka | Ocena | |
Charakteryzacja | Ocena | |
Michael F. Blake
główny charakteryzator (druga ekipa)
|
||
Craig Lindberg
charakteryzator
|
||
Craig Lyman
charakteryzator (niewymieniony w czołówce)
|
||
Luisa Abel
nadzorca charakteryzacji
|
||
Jeri Baker
główny stylista
|
||
Vivian Baker
główny charakteryzator
|
||
Emanuel Millar
nadzorca stylizacji
|
||
Sacha Quarles
fryzjer (Nowy Jork)
|
||
Greg Nicotero
efekty specjalne makijażu
|
10
|
|
David Beneke
efekty specjalne makijażu
|
||
Andy Clement
efekty specjalne makijażu
|
||
Thomas Floutz
efekty specjalne makijażu
|
||
Matthew W. Mungle
efekty specjalne makijażu: James Franco
|
||
Felice Diamond
charakteryzator (Nowy Jork)
|
||
Tina Earnshaw
charakteryzator osobisty: Tobey Maguire
|
||
Douglas Noe
charakteryzator
|
||
Elaine L. Offers
charakteryzator osobisty: Kirsten Dunst
|
||
Kim Santantonio
fryzjer osobisty: Topher Grace
|
||
Mike Smithson
charakteryzator
|
||
Steven R. Soussanna
główny stylista (druga ekipa)
|
||
Johnny Villanueva
fryzjer osobisty: Tobey Maguire
|
||
Jay Wejebe
charakteryzator
|
||
Andrea Young
fryzjer
|
||
Adam Brandy
charakteryzator (dodatkowy) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Christine Domaniecki
charakteryzator (niewymieniony w czołówce)
|
||
Robert Smithson
charakteryzator (niewymieniony w czołówce)
|
||
Jovan Vitagliano
fryzjer (niewymieniony w czołówce)
|
||
Scenografia | Ocena | |
J. Michael Riva
scenograf
|
8,0
|
|
Neil Spisak
scenograf
|
8,0
|
|
David Swayze
dyrektor artystyczny
|
||
Christopher Burian-Mohr
dyrektor artystyczny
|
7,0
|
|
Dawn Swiderski
dyrektor artystyczny
|
||
Suzan Wexler
dyrektor artystyczny
|
||
Leslie Pope
dekorator wnętrz
|
||
Greg Bartkus
główny rekwizytor (asystent)
|
||
Tristan Paris Bourne
dyrektor artystyczny (asystent)
|
||
Monika Gray
główny rekwizytor (asystent)
|
||
Harry E. Otto
dyrektor artystyczny (asystent)
|
||
David F. Klassen
dyrektor artystyczny
|
7,0
|
|
Gabriel Hardman
scenopis obrazkowy
|
||
E.J. Krisor
ilustrator
|
||
Victor Littlejohn
rekwizytor
|
||
Jeff Markwith
projektant wnętrz
|
||
Doug Harlocker
główny rekwizytor
|
||
Ryan Jeremy Woodward
scenopis obrazkowy
|
||
Jeffrey Whitman
stolarz
|
||
James Whelan
rekwizytor
|
||
Patte Strong-Lord
projektant wnętrz
|
||
Jamie Rama
ilustrator
|
||
Brett Phillips
projektant wnętrz
|
||
Rick Newsome
scenopis obrazkowy
|
||
David Lowery
scenopis obrazkowy
|
||
Christopher Glass
scenopis obrazkowy
|
7,0
|
|
David James
rzeźbiarz
|
||
Michael O'Brien
rzeźbiarz
|
||
J. André Chaintreuil
cyfrowy projekt wnętrz
|
||
Dźwięk | Ocena | |
Kevin O'Connell
mikser ponownego nagrania
|
||
Greg P. Russell
mikser ponownego nagrania
|
||
Oscar Mitt
dźwięk
|
||
Greg ten Bosch
montaż dźwięku
|
||
Bernard Weiser
efekty dźwiękowe
|
||
Michael J. Broomberg
imitator dźwięku
|
||
Jamie Hardt
montaż dźwięku (asystent)
|
||
Paul N.J. Ottosson
projektant dźwięku
|
||
Jussi Tegelman
montaż efektów dźwiękowych
|
||
Ulrika Akander
montaż postsynchronu
|
||
Ulrika Akander
montaż dialogów
|
||
Joseph Bonn
montaż efektów dźwiękowych
|
||
Brad Brock
mikser imitacji
|
||
Scott Curtis
montaż imitacji
|
||
Joe Dorn
montaż postsynchronu
|
||
Susan Dudeck
nadzorujący montaż postsynchronu
|
||
Susan Dudeck
nadzorujący montaż dialogów
|
||
Alison Fisher
montaż dialogów
|
||
Christopher Flick
montaż imitacji
|
||
Richard C. Franklin
montaż efektów dźwiękowych
|
||
Chris M. Jacobson
montaż efektów dźwiękowych
|
||
Howard London
mikser postsynchronu
|
||
Paul N.J. Ottosson
nadzorujący montaż dźwięku
|
||
Daniel Pagan
montaż efektów dźwiękowych
|
||
Earl Sampson
mikrofoniarz
|
||
Abel Schiro
mikrofoniarz
|
||
Cory Milano
montaż muzyki
|
||
Thomas Milano
nadzorujący montaż muzyki
|
||
Shie Rozow
montaż muzyki
|
||
Michael T. Ryan
montaż muzyki
|
||
Kevin Crehan
montaż muzyki (niewymieniony w czołówce)
|
||
Efekty specjalne | Ocena | |
George Zamora
pirotechnik
|
||
Steve Austin
technik
|
6,0
|
|
David J. Barker
technik
|
9,0
|
|
Joe Giles
technik
|
||
Brian Goehring
technik
|
||
Chris Jones
technik
|
||
John Kelso
technik
|
||
Ken Mieding
technik
|
9,0
|
|
H. Barclay Aaris
technik
|
6,0
|
|
David Amborn
nadzorca efektów specjalnych
|
9,0
|
|
Howard Berger
efekty specjalne
|
||
Cynthia N. Braga
technik
|
||
Martin Bresin
nadzorca efektów specjalnych (druga ekipa)
|
||
J.C. Brotherhood
nadzorca efektów specjalnych (Nowy Jork)
|
||
Chris Burton
nadzorca efektów specjalnych (druga ekipa)
|
8,0
|
|
Doug Coleman
technik
|
||
Kent D'Huet
technik
|
||
Jack Davis
technik
|
||
Eric Frazier
technik
|
9,0
|
|
Howard Frazier
technik
|
8,0
|
|
John Frazier
nadzorca efektów specjalnych
|
||
Bruce D. Hayes
nadzorca efektów specjalnych
|
8,0
|
|
Anthony Ray Herrera
nadzorca efektów specjalnych
|
7,0
|
|
Jim Jolly
technik
|
8,0
|
|
Chris Jordan
technik (Nowy Jork)
|
||
James Lillis
technik
|
||
Joseph Livolsi
technik
|
||
Lorraine Martin
technik
|
||
Martin Montoya
nadzorca efektów specjalnych
|
||
Mike Murphy
technik (Nowy Jork)
|
||
James Nagle
technik
|
8,0
|
|
Mark Noel
nadzorca efektów specjalnych
|
9,0
|
|
J. Michael O'Brien
technik
|
||
Elia P. Popov
nadzorca efektów specjalnych (druga ekipa)
|
7,0
|
|
Edward T. Reiff Jr.
technik
|
||
Michael Rifkin
efekty specjalne
|
8,0
|
|
Eric Rylander
nadzorca efektów specjalnych
|
7,0
|
|
J.D. Schwalm
efekty specjalne
|
9,0
|
|
Pozostała Ekipa | Ocena | |
Scott Fritts
animator
|
||
Keith Paciello
animator
|
||
Kathy Driscoll
dobór obsady
|
||
Francine Maisler
dobór obsady
|
8,0
|
|
Stanton Barrett
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Dan Bradley
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
6,0
|
|
Tony Brown
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Hank Amos
kaskader dublujący: Topher Grace (niewymieniony w czołówce)
|
6,0
|
|
Chris Carnel
kaskader dublujący: James Franco (niewymieniony w czołówce)
|
||
Chad Cleven
kaskader dublujący: Tobey Maguire (niewymieniony w czołówce)
|
||
Sheena Crothers
kaskader dublujący: Kirsten Dunst (niewymieniony w czołówce)
|
||
Chris Daniels
kaskader dublujący: Tobey Maguire (niewymieniony w czołówce)
|
6,0
|
|
Holland Diaz
kaskader dublujący: Tobey Maguire (niewymieniony w czołówce)
|
||
Eddie J. Fernandez
kaskader dublujący: Emilio Rivera (niewymieniony w czołówce)
|
||
Colin Follenweider
kaskader dublujący: Tobey Maguire (niewymieniony w czołówce)
|
6,0
|
|
Sean Graham
kaskader dublujący: James Franco (niewymieniony w czołówce)
|
||
Michael Hugghins
kaskader dublujący: Tobey Maguire (niewymieniony w czołówce)
|
||
David Kilde
kaskader dublujący: Topher Grace (niewymieniony w czołówce)
|
||
Caroline Vexler
kaskader dublujący: Kirsten Dunst (niewymieniony w czołówce)
|
||
Mike Massa
kaskader dublujący: Thomas Haden Church (niewymieniony w czołówce)
|
||
Gloria O'Brien
kaskader dublujący: Bryce Dallas Howard (niewymieniony w czołówce)
|
||
Chris O'Hara
koordynator kaskaderów (asystent)
|
||
Kevin Reid
kaskader dublujący: Thomas Haden Church (niewymieniony w czołówce)
|
||
Jason Rodriguez
kaskader dublujący (niewymieniony w czołówce)
|
||
Todd Schneider
kaskader dublujący: James Franco (niewymieniony w czołówce)
|
6,0
|
|
Karin Silvestri
kaskader dublujący: Bryce Dallas Howard (niewymieniony w czołówce)
|
6,0
|
|
Alison Hyatt Simpson
kaskader dublujący: Bryce Dallas Howard (niewymieniony w czołówce)
|
||
Peter B. Simpson
kaskader dublujący: Topher Grace (niewymieniony w czołówce)
|
||
Davey Thompson
kaskader dublujący (niewymieniony w czołówce)
|
||
Toni Wynne
kaskader dublujący: Kirsten Dunst (niewymieniony w czołówce)
|
||
Joe Bucaro III
kierowca kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Mike Burke
kierowca kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Roy Farfel
kierowca kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Al Cerullo
pilot helikoptera
|
||
Jacob Dewitt
układacz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Jacob Dewitt
kaskader
|
||
Keith Campbell
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Andrew Priestley
operator kamery (asystent)
|
||
Thoma Reavis
elektryk
|
||
Bradley Richard
operator kamery (dodatkowy) (asystent)
|
||
David Richert
operator kamery (druga ekipa)
|
||
Dan Riffel
oświetlenie (druga ekipa)
|
||
Daniel Moder
operator kamery
|
||
Richard Bucher
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Jimmy Hart
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Randy Haynie
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Mark Kubr
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Darrin Prescott
kaskader
|
||
Hank Amos
kaskader
|
6,0
|
|
Randy Beckman
koordynator kaskaderów (asystent)
|
||
Dan Bradley
koordynator kaskaderów
|
6,0
|
|
Holland Diaz
kaskader
|
||
Eddie Fiola
kaskader
|
||
Jeremy Fitzgerald
kaskader
|
6,0
|
|
Colin Follenweider
kaskader
|
6,0
|
|
Marvin Francis
kaskader
|
||
Lance Gilbert
kaskader
|
||
Tad Griffith
koordynator kaskaderów (asystent)
|
6,0
|
|
Patrick Holland
kaskader dublujący: Thomas Haden Church
|
||
Patrick Holland
kaskader
|
||
Natascha Hopkins
kaskader
|
||
Michael Hugghins
kaskader
|
||
Baxter Humby
kaskader
|
||
Mike Justus
kaskader
|
||
Keone Kim
kaskader
|
||
Frank Lloyd
kaskader
|
||
Brad Martin
kaskader
|
||
Ed McDermott II
kierowca precyzyjny
|
||
Scotty Richards
kierowca precyzyjny
|
||
Tim Rigby
kaskader
|
||
Jason Rodriguez
kaskader
|
||
Scott Rogers
koordynator kaskaderów
|
||
Felipe Savahge
kaskader
|
||
Todd Schneider
kaskader
|
6,0
|
|
Keith Shindoll
kaskader
|
||
Alison Hyatt Simpson
kaskader
|
||
Alexis Teague
kaskader
|
||
Bruce Wabbit
koordynator kaskaderów (asystent)
|
||
Randy Beckman
układacz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Nicole Callender
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Damon Caro
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Darrell Davis
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Keith Splinter Davis
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Rockey Dickey Jr.
układacz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Arturo Dickey
układacz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Ian Eyre
układacz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Ian Eyre
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Jimena Ferrante
kaskader dublujący (niewymieniony w czołówce)
|
||
Logan Fry
kierowca precyzyjny (niewymieniony w czołówce)
|
||
Ryan Gray
kaskader dublujący: James Franco (niewymieniony w czołówce)
|
||
Charles Grisham
układacz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Justin Rodgers Hall
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Gene Harrison
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Donald John Hewitt
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Zach Hudson
kaskader dublujący: Tobey Maguire (niewymieniony w czołówce)
|
6,0
|
|
David Hugghins
układacz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Kevin L. Jackson
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Heidi Moneymaker
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
6,0
|
|
Aaron Vexler
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Denney Pierce
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Shawnna Thibodeau
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Carl Anthony Nespoli
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Jonathan Hook
menedżer obiektów zdjęciowych (asystent)
|
Pozostałe
Proszę czekać…